Bruslení

V říjnu jsme s prvňáčky zahájili první školní bruslení. Většina bruslila pod vedením zkušeného trenéra, ostatní děti, z nichž některé stály na bruslích vůbec poprvé, zkoušely úplné základy  s námi paní učitelkami. Učily se zvládat správné držení těla, přenášení váhy, zatáčet, ale i to, jak zabrzdit nebo se zvednout z ledu bez cizí pomoci. V závěru výcviku absolvovaly závody, při nichž se ukázalo, jak velký pokrok každý z nich udělal.

Čertovský den

V pondělí 3.12. se část naší školy změnila v malé "peklíčko". Třídy na prvním stupni se naplnily spoustou čertíků, které tu a tam krotili nádherní andělé.

U nás ve třídě jsme začali vyplňováním pracovního listu s čertovskými úkoly. Během toho nás navštívila  družina čertů s Mikulášem a anděly. Hodné děti byly odměněny a ti zlobiči řádně označeni. Poté  jsme se přesunuli do haly a tělocvičen, kde na nás čekaly nejrůznější čertovské disciplíny vyžadující rychlost, obratnost, ale i bystrý rozum. Ti nejúspěšnější obdrželi diplom za splnění všech úkolů. Po návratu do třídy si každý ještě vyrobil malého čertíka a od vrchní pekelnice převzal čertovské vidle.

Adventní čas

....čas blížících se vánočních svátků, čas netrpělivého čekání na Ježíška, čas, který si i ve škole zpříjemňujeme mnohými akcemi. 14.12. jsme si v divadle poslechli koncert malého i velkého pěveckého sboru naší ZŠ. Další týden jsme se v kině potěšili novou českou pohádkou "Čertí brko" a navštívili jsme výstavu betlémů v muzeu, kde jsme obdivovali fantazii a zručnost mnohých tvůrců. Poslední den před vánočními prázdninami jsme strávili rovněž příjemně. Společně s ostatními třídami naší školy jsme si zazpívali vánoční koledy na schodišti školy, vyrobili jsme pro rodiče vánoční přání - první vlastnoručně napsané, recitovali jsme básničky, vyzkoušeli si mnohé vánoční zvyky našich předků, ochutnali cukroví a nakonec si rozdali dárečky, které děti pro své kamarády vybraly a pečlivě zabalily. Spokojený byl opravdu každý. Takže........"Veselé Vánoce".