Lomnice město sportu

27. září se v Lomnici již počtvrté uskutečnila tato sportovní akce pro školy a o den později i pro širší veřejnost. Cílem bylo jako každoročně prezentovat sportovní oddíly, které v našem městě působí a zároveň posloužila jako nábor pro nové členy - začínající sportovce. Počasí nám příliš nepřálo, ale děti si dopoledne přesto náramně užily.

Beseda o houbách

Díky poměrně dlouhé a bohaté houbařské sezóně k nám do školy zavítala paní Čapková, aby nám ukázala ty běžné druhy jedlých hub a zároveň nás seznámila i s dalšími méně obvyklými, mnohdy i jedovatými houbami. O víkendu na různých místech nasbírala vzorky, které někteří z nás třeba vůbec nikdy neviděli. A nebylo jich málo.

Projektový den "Cesta do pohádky..."

Na začátku října jsme s dětmi prožili pohádkové dopoledne. Zaměřili jsme se celkem na 6 pohádkových knížek a jejich autory. Děti přiřazovaly spisovatele a ilustrátora k sobě, hledaly správné obrázky a hádaly názvy děl. V závěru si každý vyrobil jednu pohádkovou postavičku Křemílka nebo Vochomůrky.

Projektový den "Domácí mazlíčkové"

Poslední páteční dopoledne v měsící listopadu patřilo domácím mazlíčkům. Po úvodní návštěvě živého štěněte děti odpovídaly na otázky týkající se jejich zvířátek nebo případných budoucích mazlíčků. Potom se rozdělily do 4 skupin podle zvířecích mazlíčků - psa, kočky, zakrslého králíka a papouška.Nejprve vybarvovaly a sestavovaly obrázek jako puzzle, popisovaly části těla a doplňovaly odborné texty o zvířatech pomocí nápovědy. Přitom se dověděly spoustu zajímavostí ze života těchto zvířat, které posléze prezentovaly před ostatními. Na závěr si své zvířátko z papírové ruličky vyrobily.

Adventní čas

Celý advent jsme žili přípravami na Vánoce a čekáním na příchod Ježíška. Hovořili jsme o zvyklostech, svátcích a pranostikách, které si už dříve lidé každoročně v tento čas připomínali a dodžovali. Navštívili jsme výstavu betlémů v muzeu, poslechli si koncert pěveckých sborů naší školy a nechyběla ani předvánoční pohádka "Hodinářův učeň". Poslední den ve škole jsme si před Vánoci zpříjemnili "zpěvem koled na schodech", výrobou přáníčka, předváděním zvyků, ochutnávkou cukroví a dárečky, které si děti mezi sebou vyměnily. Tak zase příští rok.