PŘÁTELÉ VODY NA MALÉ SKÁLE

Ve dnech 19. – 21. září jsme byli na výchovně vzdělávacím pobytu na Malé Skále.
První den jsme se rozdělili do družstev, ve kterých jsme soutěžili. Odpoledne jsme šli na výlet na Frýdštejn a Pantheon. Po návratu jsme se ubytovali. Druhý den jsme dopoledne malovali vlajky a sportovali. Odpoledne jsme vyrazili na výlet do Dolánek. Výlet jsme si užili, i když nám ujel vlak. Poslední den jsme vyhlašovali nejlepší pokoje a týmy. Uteklo to jako voda.
                                                                                                                   Karina, Simča a Terezka

Expedice Dubecko  19. 10. 2018

Ve středu 19. října jsme jeli autobusem do Dubecka. Od autobusové zastávky jsme šli pěšky do lesa, kde byla rozhledna, která měla 175 schodů a měřila 390 metrů. Několik dětí vylezlo až na vrchol, pár dětí se vrátilo v půlce a ostatní zůstali dole a svačili.  V lese jsme hráli hry, prohlédli si jeskyni a hledali houby. Cestou zpátky jsme se stavili u mlýna. Potom  jsme se vrátili do Lomnice nad Popelkou.

za třídu 5. C Tonda, Matěj a Matyáš

PLANETÁRIUM        19.10.

Žáci 5.C a D se jeli podívat do Hradce Králové do planetária. Šli jsme do zvláštního kina, kde nám promítali film o planetách a souhvězdích. Poté jsme šli do jiné budovy a viděli jsme tam ohromný dalekohled. Paní průvodkyně nám oznámila, že koukat se dalekohledem do slunce je nebezpečné. Dověděli jsme se mnoho zajímavostí o vesmíru.

za 5.C  Kája, Kiki a Tamča

BETLÉM                 27.11.

Při výtvarné výchově jsme vyráběli  postavy do Betléma. S výrobou postaviček z hlíny nám pomáhala paní asistentka Lenka Vojtíšková. Poté se daly vyschlé postavy vypálit a glazovali jsme detaily. Všichni jsme si to náramně užili. S paní učitelkou Markovou jsme se šli podívat do muzea  na naše dílo. Moc se nám to líbilo.

za 5.C  Kája, Kiki a Tamča