Soutěž mladých podnikatelů - Praha 13.5.2019

Tým složený ze šesti spolužáků: Johanka, Filip, Martina, Julča, David a Linda se zůčastil soutěže mladých podnikatelů v Praze se svým podnikatelským záměrem - Delicious Paper. Návrh na výrobu obalových materiálů z jedlého papíru.  

Celý projekt vznikl na základě programu na podporu podnikavosti, který probíhal v hodinách rodinné výchovy od března. V rámci programu děti vytvářely podnikatelské záměry podle metody "lean canvas", v hodinách VV pracovaly na billboardu s reklamou a se sloganem a poté natáčely videoupoutávku na svůj projekt.

Soutěže se účastnilo 8 týmů z celé republiky a naše třída skončila na krásném 4. místě.

Porota ocenila hlavně jejich způsob prezentace. Každý z týmu se chopil výkladu některé části textu a dokázali také odpovědět na všetečné otázky porotců. Z Prahy si odvážejí nejen cenné zkušenosti, ale také zážitky z natáčení pro TV Déčko a lístky do kina Cinestar.

Odkaz na video z webu Déčka, kde děti vysvětlují jejich nápad: stačí najít zprávičky ze 17.5. 2019.

https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

Harmonizační pobyt na Nebákově 10.9. - 11.9. 2018 6. A

 

V pondělí jsme my, 6. A, vyrazili vlakem na harmonizační pobyt do rekreační oblasti Nebákov. 

Vystoupili jsme z vlaku na zastávce Mladějov a šli jsme se podívat na místní hřbitov, kde je pochován vynálezce Gerstner a také jsme se šli podívat na tamější zámek, který byl zrekonstruován po požáru.

Poté jsme se vydali na náročnou cestu na Nebákov. Cestou jsme snědli svačinu. Když jsme dorazili do hotelu, dali jsme si u kiosku oběd. 

Po obědě jsme šli na pokoj, kde jsme si povlékli postele a zabydleli se. Odpoledne jsme se vydali na túru.

 

 Cestou jsme hráli hry, kochali se

přírodou a viděli rybníky Vidlák a Věžák. 

Vyfotili jsme se na mostě, který byl ve filmu “Jak dostat tatínka do polepšovny”.

Na klidné lesní mýtině jsme z přírodnin skládali mandaly. 

Po dlouhé túře jsme dorazili do hotelu, kde jsme dostali večeři. 

Po krátkém odpočinku jsme šli ještě ven a pod pergolou jsme psali kvíz z celého dne a hráli různé hry. Večerka byla ve 22:00 hodin. 

 

Další den jsme vstali v 7: 30 a v 8 hodin jsme šli na snídani. Po snídani jsme šli ven a hráli jsme hry. Hráli si s námi dvě psycholožky z pedagogicko-psychologické poradny tak abychom se naučili lépe spolupracovat jako třída. Dokonce jsme hádali různé informace o naší paní učitelce a hodně jsme se o ní dozvěděli.  Pak jsme šli na oběd. Po obědě jsme vyrazili na vlak a cestou jsme hráli různé hry. Například “macháčka”. Před vlakovou stanicí na louce hlavně holky dělaly hvězdice a mosty a různé akrobatické výkony.  Cesta vlakem nám rychle utekla. 

 

Za 6. A            David Jarosz a Martina Bartoníčková©2016 - Základní škola T. G. Masaryka Lomnice nad Popelkou. Všechna práva vyhrazena.