Den laskavosti 2019

Třída 7.A ZŠ TG Masaryka se zapojila do III. ročníku happeningu "jsem laskavec", který se koná vždy první týden v listopadu pod patronací nadace Karla Janečka.
Účelem této akce je zapojit do výuky hodnotové vzdělávání a učinit laskavost jedním z témat, které je pro žáky důležité.
Úkolem dětí bylo vykonat dobrý skutek. Netrvalo dlouho a nápad byl na světě. Děti pod vedením třídní učitelky Ivany Duškové připravily "Podzimní hrátky" aneb zábavné dopoledne pro seniory v domě s pečovatelskou službou. Program s písničkami Karla Gotta, soutěžním kvízem, scénkou a bingem vykouzlil úsměv na tváři nejen seniorům, ale i dětem. Akce se konala v pátek 8. listopadu. S pohoštěním a výherními cenami pomohli rodiče.
Snad budou jednoho dne oslavy laskavosti stejně důležité, jako další svátky.