Uzavření školy

Na základě rozhodnutí Vlády ČR a opatření Ministerstva zdravotnictví ČR je s platností od středy 11. března 2020 škola do odvolání uzavřena. Školní družina a ani školní jídelna nebudou v provozu. Automaticky budou odhlášeny obědy žákům – strávníkům školní jídelny. V případě dalších informaci budeme rodiče kontaktovat prostřednictvím elektronické žákovské knížky a webových stránek. Rodiče žáků mladších 10 let, kteří musí se svým dítětem /dětmi z důvodů uzavření školy zůstat doma, mohou žádat u OSSZ o tzv. ošetřovné. Formulář žádosti a doporučený postup při jejím podávání je ke stažení na webových stránkách školy a na ePortálu ČSSZ. Není třeba školu navštěvovat, škola zajistí potvrzení žádosti elektronicky (v tomto případě je třeba školu telefonicky nebo emailem kontaktovat).

V pondělí 16. března budeme rodiče informovat o formě předávání učiva k domácímu procvičování.

V Lomnici nad Popelkou 12. 3. 2020

Alena Ženatá, ředitelka

Užitečné odkazy:

Infolinka KHS LK k problematice výskytu koronaviru

485 253 111 – odtud budete přepojeni na k tomuto účelu vyhrazenou

aktuálně volnou linku - odborníka, lékaře

Provozní doba: Po, St: 7:30-17:00, Út, Čt: 7:00-15:00, Pá: 7:00-14:30

mimo provozní dobu KHS LK

je k dispozici Infolinka SZÚ denně na čísle: 724 810 106 a 725 191 367

Informace ke koronaviru

Další informace pro školy ke koronaviru stránky MŠMT

Doporučení MŠMT pro školy ke koronaviru

ZÁKLADNÍ OPATŘENÍ K PREVENCI ŠÍŘENÍ ONEMOCNĚNÍ KORONAVIREM (COVID-19)

CO MŮŽE UDĚLAT KAŽDÝ Z NÁS

• Často si myjte ruce vodou a mýdlem, a to zejména po použití toalety, před přípravou pokrmů a jejich konzumací, po smrkání, kašlání, kýchání, po návštěvě zdravotnického zařízení, po manipulaci s penězi, po příchodu domů z venku.
  • Nedotýkejte se očí, nosu a úst neumytýma rukama.
  • Vyhněte se úzkému kontaktu (do 2 m) s osobami, které mají příznaky respirační infekce.
  • Zůstaňte doma, pokud máte příznaky i mírné respirační infekce.
  • Při příznacích respirační infekce dodržujte respirační etiketu, tj. zakrývejte si ústa a nos při kašlání a kýchání papírovým kapesníkem, který po použití odhoďte do odpadu. Nemáte-li kapesník, použijte předloktí.
  • Pokud máte teplotu, kašel a potíže s dýcháním, zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře. Lékaři sdělte, zda jste v posledních 14 dnech před prvními příznaky onemocnění cestoval v oblasti s výskytem koronaviru nebo zda jste byl v kontaktu s nemocných koronavirem.
  • Nejsou důkazy o tom, že by chirurgické ústenky chránily zdravé osoby před infekcí. Ústenky jsou vhodné pro osoby, které mají příznaky respirační infekce k zamezení šíření na ostatní osoby.

Aktualizováno ke dni 28.2.2020

Krajská hygienická stanice Libereckého kraje se sídlem v Liberci

Husova 64, 460 31 Liberec 1, P.O.Box 141, tel. 485 253 111, sekretariat@khslbc.cz