Vítejte na stránkách

ZŠ T. G. Masaryka Lomnice nad Popelkou

Bližší informace k výuce žáků od 4. ledna 2021

1. Od toto dne pokračuje povinná prezenční výuka pro žáky 1. a 2. ročníku.

2. Pro žáky ostatních ročníků je povinné distanční vzdělávání.  Platí pravidla pro distanční výuku. Žáci, kteří nemají přístup i internetu, si přijdou pro zadání 4. 1. 2021 ve 14 hodin.

3. Pro všechny osoby pohybující se ve škole (žáky i zaměstnance) platí povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.

4. Pro chod školy platí všechna protiepidemiologická opatření a zásady obsažené v manuálu pro provoz škol MŠMT.

Organizační informace pro zákonné zástupce žáků a žáky 1. a 2. ročníku

1. Příchod žáků:         žáci 1. ročníku budou přicházet v době od 7. 30 do 7. 45 hodin,

žáci 2. ročníku budou přicházet v době od 7. 45 do 8. 00 hodin.

2. Výuka bude probíhat v rozsahu rozvrhu platného od 1. 9. 2020.

3. Není dovolen zpěv a sportovní činnosti.

4. S ohledem na povětrnostní podmínky může být zařazen pohyb na čerstvém vzduchu.

5. Probíhá školní stravování – žáci přihlášení ke stravování mají obědy přihlášené, v případě nepřítomnosti žáků, nebo nezájmu o školní stravování je třeba obědy odhlásit. Při organizaci stravování budou dodržovány stanovené rozestupy.

6. Školní družina bude v provozu v obvyklém rozsahu. Každá třída bude samostatnou skupinou školní družiny, aby byla zachována podmínka homogenity každé třídy.

7. Fungovat bude ranní družina od 6.30.

Informace o možnosti stravování žáků vzdělávajících se distančně

1. Žáci vzdělávající se distančně mají nárok na dotovaný školní oběd, a to od 5. 1. 2021 (vzhledem k předcházejícímu víkendu a svátku).

2. Oběd je možné pouze vyzvedávat u výdejního okénka, ne konzumovat v jídelně.

3. Tyto obědy je třeba přihlásit, jsou „centrálně“ odhlášené.

4. Přihlášené obědy je možné vyzvedávat vždy ve 13 hodin, vstup bude organizován vchodem pod školní jídelnou pro žáky 1. i 2. stupně.

V případě dotazů kontaktujte prosím vedení školy – emailem, telefonicky.

V Lomnici nad Popelkou 28. 12. 2020                               Mgr. Alena Ženatá,  ředitelka

4. 1. – 8. 1.

11. 1. – 15. 1.

18. 1.  – 22. 1.

25. 1. – 28. 1.

1. a 2. ročník

prezenční výuka

3. - 5. ročník

6.ročník

7. A, B

7. C, D

Pravidla distanční výuky

1. Zákonní zástupci žáků jsou povinni zajistit účast svého dítěte na distanční výuce.
  1. V rámci distančního vzdělávání jsou vyučovány profilové předměty školy, tj. matematika, český jazyk, cizí jazyk a naukové předměty. V předmětech výchovného rázu vyučující zadá dlouhodobý úkol.
  1. Formy distanční výuky. Distanční výuka je vedena jednotně v prostředí Google Classroom. Má několik podob.
    1. On – line hodiny v prostředí Google Classroom Meet. Vyučující o uskutečnění hodiny informuje žáky v předstihu.
  1. Zadávání výukových materiálů v Google Classroom.
  2. Zákonný zástupce žáka, u kterého se během distanční výuky změní technické podmínky   pro distanční výuku (oproti stavu, který uvedl v dotazníku ze září 2020), má povinnost o této skutečnosti informovat vyučujícího a domluvit se s ním na jiné formě distančního vzdělávání.
  1. Hodnocení distanční výuky. Práce žáka jsou hodnoceny známkou, formativním hodnocením nebo obojím.  Hodnocení se zapisuje do elektronické žákovské knížky.
  1. V rámci distančního vzdělávání poskytuje pedagog žákovi a jeho zákonnému zástupci metodickou podporu, efektivní zpětnou vazbu a je nápomocen řešit případné problémy. Třídní učitel řeší případné problémy s distanční výukou ve své třídě.
  1. Při on-line hodinách probíhá výuka podle následujících pravidel. Hodinu zahajuje učitel. Žáci se připojují na jeho vyzvání. V rámci hodiny jsou dodržována pravidla slušného chování. Žáci mají zakázáno pořizovat audio i video nahrávky bez výslovného souhlasu vyučujícího.
  1. V případě, že je žák nemocen a nemůže pracovat, informuje o tom jeho zákonný zástupce třídního učitele.

V Lomnici nad Popelkou 23.10. 2020                                        Mgr. Alena Ženatá, ředitelka

Název školy: Základní škola T. G. Masaryka Lomnice nad Popelkou, příspěvková                                  organizace

IČO: 00854751             IZO: 102 442 894             č.účtu: 4436581/0100

Sídlo školy: Školní náměstí 1000