Zájezd do Německa

     Dne 12. 5. se žáci osmého a devátého ročníku zdejší Základní školy T. G.M. zúčastnili už delší dobu plánovaného jazykově-poznávacího zájezdu do historického města Drážďany, které je hlavním městem Saska, tedy jedné z šestnácti spolkových zemí Německa. Pod vedením paní učitelky Mrkvičkové, paní zástupkyně Bláhové a bývalé paní učitelky Kusákové, které program zájezdu připravily, jsme se v časných ranních hodinách vydali na cestu.  Nejprve jsme měli možnost podívat se na okouzlující zámek Moritzburg, jenž je známý í díky oblíbené filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku, která se v jeho prostorách a okolí natáčela. Díky nádhernému počasí se zážitky skutečně měnily v pohádku, a to jsme byli teprve na začátku výletu. Odnesli jsme si totiž i spoustu pozoruhodných zážitků a nových objevů z Muzea hygieny v Drážďanech. Zde jsme si mohli prohlédnout množství detailních zpracování lidského těla, nacházely se zde expozice vysvětlující vývoj člověka, i expozice předvádějící poutavým způsobem fungování organismu, ale nejen to, výstava se také týkala mechanických funkcí, které člověk postupem času začal využívat, tím myslíme pokrokové přístroje a vývoj lidské tvořivosti. Dětská část prohlídky, kterou jsme měli také možnost absolvovat, navíc pobízela všechny generace, aby si samy vyzkoušely, jak je naše tělo unikátní. Děti i dospělí si mohli na vlastní kůži zkusit, jak jejich smysly reagují na určité podněty. Zájezd byl pro nás přínosný nejen z hlediska poznatků pro fyziku, chemii a biologii, ale také pro jazykové vzdělávání. Museli jsme se totiž spoléhat na ovládání cizích jazyků - němčiny a angličtiny. Celý zájezd byl nabitý informacemi a zároveň zábavnými zážitky. Byli bychom moc rádi, kdyby se takový výlet mohl v budoucnu opakovat.

foto zde

Štěpánka Soukupová, IX. C


      Úspěch Štěpánky Soukupové

 

Žákyně 9. C Štěpánka Soukupová po výborném umístění v okresním kole Olympiády z českého jazyka postoupila do krajského kola.  Své jazykové dovednosti a stylizační schopnosti výborně zúročila, obsadila skvělé 4. místo – stupínek od postupu do národního kola. Blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za reprezentaci školy.

 


Biologická olympiáda – výsledky školního kola

 

Letošního ročníku se zúčastnilo 30 žáků 2. stupně. Soutěž byla rozdělena na část poznávání živočichů a rostlin a na část teoretickou - téma "Detektivem v přírodě".

Všichni zasluhují pochvalu za účast v soutěži a mnozí za velmi dobré vědomosti.

 

V pořadí je uvedeno deset nejlepších z každé kategorie.

 

8.-9. ročník        1.      Tereza Kučerová       9.A   58 bodů

                            2.      Adam Pýcha              9.B   57

                            3.      Adéla Samková         8.A   51,5

                            4.      Lucie Bímová              9.A   51

                            5.      Natálie Fajtová            8.A   45,5

                                   6.      Vendula Míšková       8.A   42

                            7.      Veronika Bochová      8.A   38,5

                            8.      Kateřina Krausová      9.A   36

                            9.      Markéta Polívková     9.A   34

                                   10.    Anežka Cermanová    8.A   34

                            …

 

6.-7. ročník        1.      Nikola Junková        7.A   52 bodů

                            2.      Kristýna Dědková    7.B   50,5

                            3.      Zuzana Hofmanová 6.B   47

                            4.      Libor Bartoníček         7.B   44,5

                            5.      Aleš Kašpar                 7.A   42,5

                            6.      Valerie Volšičková     7.A   42,5 

                            7.      Ondřej Řehák              6.C   42

                            8.      Matyáš Černý              7.B   41,5

                            9.      Barbora Hrdinová       6.C   41

                            10.    Martin Váňa                7.A   41

                            …

               

První 3 žáci z každé kategorie mají právo reprezentovat školu v okresním kole, které proběhne v Semilech.Výchovně vzdělávací pobyt na Malé Skále

Jako každý rok tak i letos na podzim strávily 5. třídy několik dní na výchovně vzdělávacím pobytu. Tentokrát jsme navštívili Malou Skálu. Děti ve družstvech plnily úkoly, ve kterých měly uplatnit své znalosti z přírody, její ochrany a také svou fyzickou zdatnost. Odměnou jim byl na konci pobytu „Poklad přírody“.

Počasí nám přálo jen částečně, takže jsme podnikli pěší túru do Líšného nebo třeba na Frýdštejn a výlet k Maloskalskému zámku. Kilometry i chvilkový déšť jsme zvládli statečně.

Věnovali jsme se také výtvarným činnostem, míčovým hrám, luštění kvízů nebo zpěvu. Večerní program byl po oba dny v režii dětí samotných… a ukázaly, že se umí zabavit i bez telefonů a tabletů.

Plni zážitků jsme se jen neradi loučili s hotelem Kavka, kde se o nás bezvadně starali.

Po návratu děti samy zhodnotily pobyt, své zážitky i vztahy mezi sebou. Výsledkem jsou krásně vyzdobené chodby a nástěnky naší školy.
©2016 - Základní škola T. G. Masaryka Lomnice nad Popelkou. Všechna práva vyhrazena. | Zásady cookies